DeFrancesco nowym kierowcą Andretti Autosport

Urodzony w Kanadzie Devlin DeFrancesco zadebiutuje w sezonie 2022 w serii IndyCar. Zastąpi on Jamesa Hinchcliffe’a w samochodzie #29 zespołu Andretti Steinbrenner Autosport.

„Jestem niezmiernie wdzięczny Michaelowi [Andrettiemu] i George’owi [Steinbrennerowi IV] za wiarę we mnie, którą okazali przez ostatnie dwa sezony Road to Indy” – powiedział. „Wykonać ostatni krok wraz z dwoma wielkimi nazwiskami sportu – Andretti i Steinbrenner – to niesamowita okazja i nie mogę doczekać się, by w pełni ją wykorzystam. Mam trzech bardzo doświadczonych zespołowych kolegów, od których mogę się uczyć, co czyni tę okazję jeszcze bardziej ekscytującą. Starty w IndyCar oraz Indianapolis 500 to spełnienie marzeń”.

DeFrancesco zajął szóste miejsce w ubiegłorocznej serii Indy Lights. Startujący z kanadyjską licencją kierowca rozpoczął sezon od dwóch wizyt na podium w Alabamie, lecz od tamtej pory nie wrócił już do pierwszej trójki. Jego zespołowymi kolegami będą Colton Herta, Alexander Rossi i Romain Grosjean.

Źródło: andrettiautosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league