Truex zwycięża po raz pierwszy w sezonie 2019

Po świetnym wyścigu w Bristol przyszedł czas na kolejny krótkodystansowy tor - Richmond Raceway. Martin Truex Jr. zdołał utrzymać za plecami w końcówce wyścigu Joeya Logano oraz Clinta Bowyera i wygrać swój pierwszy w karierze wyścig na krótkim dystansie.

Nowy pakiet aerodynamiczny źle wpłynął na ściganie w Richmond, w porównaniu z zeszłorocznymi wyścigami, w tym roku kibice obejrzeli prawie o połowę mniej wyprzedzeń i zmian liderów. Na szczęście był to pierwszy wyścig w tym sezonie, na który nowy pakiet wpłynął negatywnie.

Stage 1

Pierwsze dwa segmenty wyścigu nie były zbyt ekscytujące, w Richmond ciężko się wyprzedza a kierowcy przez większość czasu jadą jeden za drugim.

Kevin Harvick startujący z pole position długo utrzymywał się na pierwszej pozycji a jego Ford Mustang spisywał się przyzwoicie. Akcji na torze nie było wiele natomiast najważniejszym momentem tej części wyścigu była zmiana lidera - Kyle Busch po wygranej walce ze swoim bratem Kurtem, dogonił Harvicka i nie oddał prowadzenia do końca Stage 1.

Stage 2

Druga część, podobnie jak pierwsza nie spełniła oczekiwań kibiców. Intensywności zawodom dodał wypadek Kyle’a Larsona, w wyniku pękniętej opony stracił on panowanie nad samochodem i uderzył w ścianę. Przegranym w tej sytuacji był również zwycięzca pierwszego segmentu - Kyle Busch, otrzymał karę za przekroczenie dozwolonej prędkości w alei serwisowej. Po pit-stopach Truex starał się dogonić prowadzącego Logano, samochód Team Penske okazał się jednak za szybki dla Toyoty Truexa. Logano zgarnął kolejny punkt play-off zwyciężając Stage 2.

Stage 3

Trzecia część wynagrodziła kibicom nudny początek wyścigu, wszystko zaczęło się od mocnego uderzenia w ścianę Michaela McDowella na 243. okrążeniu. Podobnie jak w przypadku Larsona, McDowell przebił oponę i uderzył w zewnętrzną ścianę. Po pit-stopach na czele jechał Keselowski, Truex zdołał go dogonić na 80. kółek przed końcem. Nie dysponował on tak szybkim samochodem jak Bowyer czy Logano, tylko tej dwójce udało się dogonić Truexa na 20. okrążeń przed końcem. Najpierw Bowyer próbował wyprzedzić broniącego się lidera, później Logano wkroczył do akcji wyprzedzając Clinta Bowyera i do samej mety napierając na Truexa. Martin Truex Jr. to bardzo doświadczony zawodnik i nie dał odebrać sobie wygranej na kilka okrążeń przed końcem.

Po wygranej, Truex powiedział: „Po prostu musisz utrzymać ich za plecami. Dzisiaj nie mieliśmy najszybszego samochodu, ciągle mamy problemy, ale miejmy nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league