Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata Sébastien Loeb dołączy do zespołu Peugeot-Hansen w pełnym cyklu sezonu 2016 Rallycrossowych Mistrzem Świata. Francuz dołączy w zespole do wicemistrza świata Timmy’ego Hansena i poprowadzi Peugeota 208 WRX Supercar.

Loeb nie jest nowicjuszem w świecie rallycrossu – Francuz wystąpił w domowej rundzie sezonu 2013 w Loheac oraz zdobył złoty medal X-Games w 2012 roku.

„Jestem podekscytowany możliwością startu w pierwszym pełnym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata” – powiedział Loeb. „Przez lata miałem przyjemność uczestniczyć w niesamowitych wyścigach, lecz rallycross, z ogromną mocą, konkurencyjnością i intensywnej rywalizacji, będzie czymś wyjątkowym. Samochód i strategia tego typu rywalizacji jest dla mnie zupełnie nowa, więc mam wiele do nauczenia, lecz mam nadzieję szybko stać się konkurencyjnym”.

Francuz będzie walczyć o tytuł mistrzowski z podobnymi ambicjami co Hansen, który ma duży szacunek do Rajdowego Mistrza Świata: „Podziwiałem go przez całe życie, spotkałem go nawet raz, by zdobyć jego autograf. Praca z nim będzie więc dla mnie spełnieniem marzeń. Wciąż mam przed sobą wiele nauki, więc jego pomoc będzie wspaniała. Jestem też pewien, że on będzie miał się czego nauczyć ode mnie jeśli chodzi o rallycross. W ten sposób mam nadzieję, że będziemy mogli podnieść poziom całej ekipy i siebie nawzajem”.

Ubiegłoroczny partner Hansena w zespole, Davy Jeanney, pozostanie w ekipie jako mentor. Zwycięzca dwóch ubiegłorocznych rund wystartuje w nieznacznie ograniczonym cyklu, stając na starcie dziesięciu z dwunastu tegorocznych rund.

Pierwsza runda sezonu 2016 odbędzie się w portugalskim Montalegre w dniach 15-17 kwietnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA World Rallycross Championship

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race