Dyrektor wyścigowy zespołu McLarena, Eric Boullier powiedział, że jego zespół musi rozwijać wszystkie obszary swojego samochodu, jeśli chce osiągnąć poziom Mercedesa. McLaren, który jeszcze w poprzednim sezonie był klientem Mercedesa, postanowił pójść inną drogą i połączył siły z Hondą.

Eric Boullier zapytany, gdzie jego zespół musi się poprawić, aby znowu walczyć o zwycięstwa i tytuły, odpowiedział: “szczerze mówiąc, to wszędzie”.

„Jeśli chodzi o McLarena, jak wiecie, my zawsze dążymy do zwiększenia wydajności zawieszenia, docisku, dynamiki pojazdu, wszędzie możesz poprawiać swój samochód. Dopóki mamy najlepsze podwozie w stawce, będziemy starać się być lepszym. Dzisiaj na pewno możemy więcej” – powiedział Boullier. “Nasza filozofia działa, jesteśmy szczęśliwi z tego co mamy, kierowcy lubią samochód i to jak jeździ, ale my ciągle potrzebujemy zapewnić więcej docisku”, dodał Francuz.

Jeśli chodzi o poprawę osiągów, najwięcej zależy od silnika. W przypadku McLarena, największy do wykonania krok do przodu należy do Hondy.

„Największy potencjał pod względem wydajności pochodzi z jednostki napędowej, nie tylko pod względem mocy – z tym Honda radzi sobie bardzo dobrze – ale i pod względem wydajności odzyskiwania energii oraz sposobu, w jaki wykorzystamy tę energię i dostarczymy ją do elektrycznego MGU” – zakończył Eric Boullier. 

Źródło: en.f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race