Vettel: Verstappen nie ma sportowego powodu, aby odchodzić z Red Bulla

Sebastian Vettel, czterokrotny mistrz świata Formuły 1, stwierdził, że Max Verstappen nie ma powodu ze sportowego punktu widzenia, aby opuszczać aktualnie mistrzowski skład Red Bulla mimo trwającej burzy wokół głównych osób w zespole.

Co prawda Verstappen ma obowiązujący kontrakt z Red Bullem aż do 2028 roku, jego przyszłość w barwach ekipy z Milton Keynes stała się gorącym tematem ostatnich tygodni. Po tym, gdy potwierdzono odejście Lewisa Hamiltona po tym sezonie i jego przejście do Ferrari, a także z powodu sagi wokół Christiana Hornera, szefa stajni, pojawiły się sugestie, że to może spowodować kolejny efekt domina w F1 i to z udziałem aktualnego mistrza świata.

Vettel, który sam zdobył wszystkie swoje tytuły w Red Bullu w latach 2010-13, stwierdził, że mimo aktualnej sytuacji w zespole, Verstappen nie ma powodu, aby odchodzić z obecnego zespołu.

„W tej chwili jest oczywiście wiele niepokojów, ale myślę, że ze sportowego punktu widzenia nie ma obecnie powodu, aby myślał o czymkolwiek innym” – powiedział Vettel w rozmowie ze sport.de.

Sam Vettel zakończył swoją karierę w Formule 1 pod koniec sezonu 2022, kiedy startował z Astonem Martinem, chociaż niedawno zdecydował się przetestować hipersamochód Porsche 963 na torze MotorLand Aragón i niewykluczone, że skusi się na start w 24h Le Mans.

Podobnie jak za rok Hamilton, Vettel sam także odchodził z mistrzowskiego wcześniej zespołu, aby przejść do Ferrari w 2015 roku, jednak mimo zwycięstw nie udało mu się wywalczyć mistrzowskiego tytułu. Vettel podkreślił, że decyzja Hamiltona o opuszczeniu Mercedesa musiała być „bardzo, bardzo trudna”.

„Oczywiście, podobnie jak wielu innych, byłem zaskoczony ze względu na jego wieloletni związek z Mercedesem. Myślałem, że w jakiś sposób pojawi się kolejny raport z nie wiadomo jakiego źródła, ale potem zostało to potwierdzone. Od razu do niego napisałem i pogratulowałem mu”.

Źródło: sport.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze