Leclerc: 90% aktualnych doniesień na temat Ferrari to nieprawda

Charles Leclerc przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej powiedział, że większość informacji, które krążą aktualnie w mediach na temat Ferrari są bezpodstawne. Kierowca Ferrari uważa, że w zespole wciąż panuje dobra atmosfera i żaden zewnętrzny czynnik tego nie zmieni.

Nagonka na zespół z Maranello rozpoczęła się po odpadnięciu Leclerca z pierwszego wyścigu sezonu w Bahrajnie. Po inauguracyjnym Grand Prix media zalała fala informacji o tym, że zespół nie poradził sobie z nowym samochodem tak, jak zapowiadał przed sezonem: „Szczerze mówiąc, oczywiście widziałem te plotki, a potem pojechałem do Maranello [po Bahrajnie], więc na początku powiedziałem och, nie jestem pewien, jak zareaguje na to zespół , ale potem odbyliśmy spotkanie z całym zespołem i ze wszystkimi pracownikami Ferrari. Byłem naprawdę zaskoczony” – powiedział Monakijczyk. „Wszyscy są w pełni zaangażowani i w pełni pozytywnie nastawieni, co jest świetne. Wszyscy musimy dążyć w tym samym kierunku i jest to najważniejsze”.

Leclerc został zapytany przez portal The Race na temat tego, czy faktycznie zabiegał o spotkanie z prezydentem Ferrari Johnem Elkannem, aby zapewnił go o słuszności kierunku zespołu, stanowczo zaprzeczył tej informacji: „To absolutnie nieprawda. O zespole krążyło mnóstwo plotek, które w 90% były całkowicie bezpodstawne. Nie wiem, skąd to się bierze i szczerze mówiąc, nie chcę nawet tracić energii na szukanie, skąd to się bierze. Musimy po prostu skupić się na sobie”.

„Jesteśmy po pierwszym wyścig sezonu, a przed nami jeszcze jest ich wiele. Nadal musimy walczyć jak szaleni, aby wrócić na szczyt i dalej naciskać. Kiedy Ferrari nie idzie tak dobrze, jak powinno, wokół zespołu pojawia się wiele głosów i wszystkie te rzeczy, ale musimy być dobrzy w wydatkowaniu naszej energii bezpośrednio w zespole, naciskać we właściwym kierunku i wykonując przy tym różnicę, abyśmy wrócili silniejsi. Czuję, że tak było w ciągu ostatnich kilku tygodni, więc naprawdę nie mogę się doczekać powrotu na właściwe tory, przerwania tych rozmów i powrotu do jazdy”.

Źródło: the-race.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze