Piastri: Wyniki przyjdą naturalnie

Oscar Piastri podczas oficjalnego uruchomienia samochodu McLarena na sezon 2023 zdradził, jakie cele stawia przed sobą w debiutanckim roku w F1. Zdaniem Australijczyka najważniejszym zadaniem będzie przyswajanie wiedzy i zbieranie doświadczenia.

Kierowca McLarena w tym roku zajmie miejsce Daniela Ricciardo i pierwszy raz po rocznej przerwie będzie miał możliwość na nowo rywalizować z innymi zawodnikami. W nowej dla Australijczyka serii będzie czekać sporo wyzwań, ale jak przyznaje przed inauguracyjnym wyścigiem w Bahrajnie, wykorzysta ten weekend, aby „spróbować nauczyć się jak najwięcej” dodając, że dobry wynik „byłby bonusem”.

„[Chcę] po prostu wyjść i cieszyć się tym. Cieszę się moim pierwszym wyścigiem od ponad roku i chcę mieć z tego radość” – powiedział Piastri.  „Jest wiele do nauczenia się w świecie F1. Dopóki obserwuję wszystko tak dobrze, jak potrafię, ucząc się i robiąc wszystko we właściwy sposób, myślę, że wyniki przyjdą naturalnie. Chcę robić wszystko we właściwy sposób, zaczynając od prawej stopy (na pedale gazu) i będąc pewnym, że dobrze się bawię”.

21-latek w poprzednich latach zostawał mistrzem Formuły Renault Eurocup, Formuły 3 i Formuły 2.

 

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze