Gasly zachwycony samochodem Alpine

Pierre Gasly podczas posezonowych testach opon Pirelli na torze Yas Marina, miał okazję po raz pierwszy zasiąść za kierownicą samochodu Alpine. Francuz był bardzo zadowolony z nowego doświadczenia i nie może się doczekać kolejnych wyzwań.

Po dwóch dniach od zakończenia sezonu 2022 F1 w Abu Zabi, Gasly dołączył do francuskiego zespołu i mógł formalnie zadebiutować w nowym dla siebie otoczeniu. Francuz podczas wtorkowych jazd przejechał łącznie 130 okrążeń i był zachwycony modelem A522: „Po pierwsze, dziękuję całemu zespołowi [Alpine] za to, że czułem się mile widziany przez ostatnie dwa dni tutaj i czuję się gotowy, aby rozpocząć kolejny rozdział w mojej karierze. Prowadzenie A522 po raz pierwszy było fantastycznym uczuciem i muszę przyznać, że to imponujący samochód” – powiedział po wtorkowych jazdach. „Celem na dziś było przyzwyczajenie się do nowego otoczenia, ścisła współpraca z inżynierami i ogólnie pogłębienie mojej nauki w samochodzie, a także zrozumienie jego charakterystyki”.

„Przejechaliśmy sporo okrążeń – zgodnie z naszym planem – i już jestem bardzo podekscytowany możliwością pełnego wpasowania się w zespół. Nie mogę się doczekać, aby odwiedzić wszystkich w Virze i Enstone, aby podsumować ten test, zanim będziemy pracować nad naszymi celami wraz z Estebanem w sezonie 2023”.

Źródło: Informacja prasowa Alpine

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze