Marko: Alonso jest dla mnie niespodzianką roku

Doradca Red Bulla Helmut Marko powiedział, że jest zaskoczony formą zaprezentowaną w tym roku przez Fernando Alonso i nie zawahał się dodać, że Hiszpan jest w stanie jeszcze wygrywać wyścigi w Formule 1.

Alonso powrócił do Formuły 1 w ubiegłym roku wraz z Alpine. Od tego czasu zaliczył kilka bardzo dobrych wyścigów, w tym w zeszłym sezonie na Węgrzech, gdzie przez wiele okrążeń odpierał ataki ze strony Lewisa Hamiltona, a także w Katarze, gdzie stanął na podium.

W tym roku również ma na koncie kilka dobrych weekendów wyścigowych, jak chociażby w Kanadzie, gdzie w deszczowych kwalifikacjach wywalczył drugie pole startowe. Sezon jednak nie był aż tak kolorowy, ponieważ po drodze doszło do kilku usterek technicznych w jego bolidzie.

Mimo to forma Alonso nie uszła uwadze Marko, który jest pełen uznania dla dwukrotnego mistrza świata i wciąż w nim widzi zwycięzcę wyścigów, nawet w Astonie Martinie, do którego przejdzie w przyszłym roku. Wszystko jednak będzie zależało od tego, czy brytyjski konstruktor będzie w stanie dostarczyć mu odpowiedni bolid.

„Alonso jest bardzo szybki” – powiedział Marko w rozmowie z Oe24.at. „To niewiarygodne, jak potrafi pojechać w wyścigach. Jak dla mnie jest on niespodzianką roku i według mnie jako kierowca nadal jest w stanie zwyciężać. Pozostaje jednak pytanie, czy Aston Martin przygotuje mu odpowiedni pakiet”.

Lawrence Stroll, który stoi na czele Astona Martina, ma mieć przygotowany wieloletni plan na włączenie się w walkę do czołówki, a pozyskanie Alonso to jeden z tych kroków.

Źródło: soymotor.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze