Pérez zadowolony z przebiegu sesji kwalifikacyjnej

Sergio Pérez przyznał, że po dobrym występie we wczorajszych kwalifikacjach czuje większą pewność siebie i kolejne dobre rezultaty w czasówkach powinny przychodzić mu teraz łatwiej.

Meksykanin od początku tego sezonu zdecydowanie odstaje od swojego zespołowego kolegi - Maxa Verstappena w sesjach kwalifikacyjnych. Pérez nie mógł sobie poradzić ze złapaniem odpowiedniego rytmu na szybkim okrążeniu przez większość czasówek w tym sezonie, a ukończenie kwalifikacji do Grand Prix Stanów Zjednoczonych w pierwszej trójce jest dla niego krokiem w dobrym kierunku. Dzięki temu występowi kierowca Red Bulla spodziewa się kontynuowania dobrej formy w pozostałych kwalifikacjach w sezonie.

Tak naprawdę w trakcie kwalifikacji kluczowe było ostatnie pomiarowe okrążenie w Q3" - powiedział Pérez. Ciesze się, że udało mi się znaleźć kilka dziesiątych sekundy, co pozwoliło mi na ukończenie kwalifikacji w pierwszej trójce. To było całkiem dobre okrążenie, udało mi się bezbłędnie przejechać pierwszy zakręt i zyskać tam trochę czasu, ale pozostała część kółka nie była tak dobra. Wycisnąłem z naszego samochodu 100%, ale Max [Verstappen] potrafił pojechać jeszcze szybciej, podobnie jak Lewis [Hamilton]. Wykonali bardzo dobrą robotę i byli po prostu lepsi. Mamy dobrą pozycję startową, żeby zaatakować, a wyścig jest długi i wiele może się wydarzyć".

Pérez dodał, że pomimo dłuższej adaptacji do samochodu Red Bulla, teraz czuje już dużo większą pewność siebie na szybkich okrążeniach.

Dobre rozpoczęcie weekendu pokazuje, że ciężko pracujemy również w sferze mentalnej. Oczywiście nie jest to rok, jakiego oczekiwaliśmy, ale powoli odnajduje odpowiednie tempo dzięki ciągłej współpracy z inżynierami. Adaptacja faktycznie była dłuższa, niż się spodziewaliśmy, ale widzimy duże postępy. Jestem pewien, że w pozostałych wyścigach sezonu będzie dużo lepiej".

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze