Steiner: Romain i Kevin odegrali znaczącą rolę w naszym zespole

Szef zespołu Haas F1 Günther Steiner, podziękował swoim dotychczasowym kierowcom za ich wkład w budowanie zespołu. Włoch podkreślił, że dwójka obecnych kierowców, którzy po obecnym sezonie kończą swoją przygodę z amerykańskim zespołem, mocno przyczyniła się do rozwoju jego ekipy.

„Chcę podziękować zarówno Romainowi [Grosjeanowi], jak i Kevinowi [Magnussenowi] za ich ciężką pracę i zaangażowanie w Haas F1 Team w ciągu ostatnich kilku sezonów” – powiedział Steiner.

„Romain był fundamentalną częścią naszej ekipy, ponieważ staraliśmy się zdobyć [na początku istnienia zespołu] kierowcę zarówno z szybkością, jak i doświadczeniem. Jego wyniki na początku 2016 roku były nagrodą, nie tylko ze względu na jego talent, ale także za wysiłek, jaki włożył, aby być na starcie tamtego sezonu”.

„Kiedy Kevin dołączył do nas rok później, zobaczyliśmy natychmiastowy wzrost formy, gdzie obydwa samochody zdobywały punkty, oraz nasze pierwsze podwójne punkty, które wtedy zdobyliśmy w Monako”.

„Mamy razem wiele dobrych wspomnień, szczególnie z sezonu 2018, kiedy zajęliśmy piąte miejsce w tabeli i to dopiero w trzecim sezonie startów. Romain i Kevin odegrali znaczącą rolę w tym sukcesie. Oczywiście w sezonie 2020 pozostało jeszcze wiele wyścigów. Bez wątpienia był to trudny rok, ale obaj kierowcy dali z siebie wszystko za kierownicą VF-20. Cenimy ich wkład i doświadczenie, aby nadal napędzać zespół do grudniowego Grand Prix Abu Zabi”.

Na tą chwilę obydwaj kierowcy nie mają sprecyzowanych planów odnośnie do swojej dalszej kariery. Także ekipa Haas nie zdradziła, kto zastąpi francuskiego i duńskiego kierowcę. W padoku dużo mówi się o tym, że faworytami do zajęcia ich miejsca jest Mick Schumacher oraz Nikita Mazepin.

Źródło: Informacja prasowa Haas F1 Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze