Wurz: Kierowcy akceptują wyścigi bez kibiców

Przewodniczący Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix GPDA Alexander Wurz stwierdził, że kierowcy popierają plan rozpoczęcia sezonu Formuły 1 poprzez rozgrywanie wyścigów bez udziału publiczności.

Władze serii nie opublikowały jeszcze nowego kalendarza na sezon 2020, nakreślając jedynie plan rozpoczęcia ścigania na początku lipca w Austrii. W związku z obostrzeniami związanymi z organizacją wydarzeń masowych, udział kibiców będzie niemożliwy przynajmniej w początkowych rundach.

„Uważam, że nikt w sporcie motorowym, żaden kierowca, ani ja, nie jest fanem wyścigów przy pustych trybunach” – powiedział Wurz. „Jednak spośród wszystkich kierowców, z którymi rozmawiałem, a jestem w kontakcie ze wszystkimi, nikt nie powiedział, że nie chce w tym uczestniczyć albo, że to niewłaściwe”.

„Wyścigi przy pustych trybunach są sposobem na powrót na tor wcześniej niż gdybyśmy czekali na możliwość zorganizowania rund z kibicami. Dlatego właśnie rozważamy ten pomysł i kierowcy to rozumieją. Formuła 1 to globalny biznes i podobnie jak wszystkie rządy na świecie, próbujemy wznowić działalność i ekonomię, bo ludzie, rodziny i ich kredyty są od tego zależne. Nie inaczej jest w F1”.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league