Giovinazzi skupi się na poprawie osiągów w kwalifikacjach

Antonio Giovinazzi powiedział, że jednym z celów, nad którym skupi się w sezonie 2020 Formuły 1, będzie poprawa osiągów podczas sobotnich kwalifikacji.

Zdaniem włoskiego kierowcy, starty z wyższych pozycji do niedzielnej rywalizacji na torze, przełożą się na osiągnięcie lepszych rezultatów w końcowej klasyfikacji wyścigu. Giovinazzi w pierwszych ośmiu wyścigach sezonu 2019 nie zdobył ani jednego punktu, złą passe przełamał dopiero podczas weekendu w Austrii, gdzie zdobył swój pierwszy punkt w F1. „Kiedy zaczynasz wyścig z wyższej pozycji jest o wiele łatwiej na niej dojechać do mety i myślę, że na sobotnich kwalifikacjach będziemy musieli się skupić. Rozpoczęcie [ z wyższej pozycji] w niedzielę może być kluczem i musimy nad tym pracować” – powiedział Włoch.

„Jednym z celów na nowy sezon będzie też utrzymanie się w pierwszej dziesiątce. Jeśli zdobędziesz jeden lub dwa punkty w każdym wyścigu, to na koniec roku zrobi to różnicę. Będę bardziej przygotowany, ale muszę być też bardziej konsekwentny w zdobywaniu punktów”.

Giovinazzi przyznał również, że swój najlepszy wyścig w sezonie 2019, przejechał na torze Interlagos, gdzie zdobył dziesięć z czternastu punktów, jakie wywalczył w całej poprzedniej kampanii. „To był jeden z najlepszych wyników dla mnie i dla zespołu, więc byłem bardzo zadowolony. Motywacja pod koniec sezonu zawsze spada. Wszyscy są dość zmęczeni, ale dzięki tak wspaniałemu wynikowi widziałem u wszystkich naszych ludzi i mechaników jeszcze większą motywację”.

Źródło: f1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league