Robert Kubica uważa, że jego aktualne wyniki nie odzwierciedlają prawdziwego tempa, jakim dysponuje od momentu powrotu do Formuły 1.

Kubica od startu sezonu 2019 Formuły 1 w Melbourne, za każdym razem dojeżdżał do mety wyścigów na ostatniej pozycji. Jak przyznaje polski kierowca, jego tempo jest „o wiele lepsze niż się to może wydawać”, a przyczyną, która maskuje prawdziwą formę krakowianina są słabe osiągi zespołu Williams.

Ekipa z siedzibą w Grove od początku tegorocznego sezonu zmaga się z brakiem konkurencyjności na tle reszty ekip w stawce. Mimo słabej postawy swojego zespołu, Robert Kubica dostrzega pozytywy w swoich tegorocznych występach na torze. „Nie jest łatwo przedstawić pewne aspekty, które są bardzo, bardzo pozytywne, ale myślę, że jest ich całkiem sporo” - powiedział Kubica. „Prawdopodobnie niektóre z nich są ukryte przez ogólną wydajność. Ale na pewno jest też wiele rzeczy, które trzeba poprawić i to zdecydowanie”.

„Moja jazda i tempo są znacznie lepsze niż się wydaje. Niestety, jesteśmy na takiej a nie innej pozycji. Jak już mówiłem wcześniej, będzie dobrze, jeśli nie będziemy mieli dodatkowych problemów, które obniżają zaufanie i sprawiają, że jazda jest jeszcze trudniejsza. Walczymy z tempem, ale dodatkowo zmagamy się z innymi sprawami, które musimy rozwiązać”.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race