Charles Leclerc reprezentujący barwy Ferrari okazał się najszybszy podczas porannej sesji drugiego dnia testów F1 pod Barceloną.

Leclerc przejechał swoje najszybsze okrążenie zaledwie 0,1 sekundy wolniej w porównaniu do wyniku zespołowego partnera - Sebastiana Vettela, który pierwszego dnia testów popisał się najlepszym czasem pojedynczego okrążenia.  Leclerc wykonał w porannej sesji 73 rundy po torze Catalunya.

Na drugim miejscu w tabeli zameldował się Kevin Magnussen, który dość późno zaczął wykonywać dłuższe przejazdy. Zawodnik Haasa do południa przejechał zaledwie 33 okrążenia swoim modelem VF-19.  Alfa Romeo ponownie zaprezentowało się z dobrej strony. Antonio Giovinazzi, który podczas testów w Barcelonie pierwszy raz zasiadł w kokpicie modelu C38, zakończył poranną sesje na trzecim miejscu wyprzedzając Lando Norrisa w McLarenie oraz Pierre'a Gasly'ego w Red Bullu.

Daniel Ricciardo w Renault uplasował się na szóstym miejscu, jednak swój udział zaznaczył groźnie wyglądającym incydentem.  Podczas przejazdu z otwartym systemem DRS na prostej start/meta, w jego Renault R.S.19 oderwał się górny płat tylnego skrzydła, przez co Ricciardo wypadł z toru, na szczęści Australijczyk nie uderzył w bariery, jednak Renault postanowiło przerwać prace testowe, aby ustalić, jaka była przyczyna tego zdarzenia.

Tym razem w porannej sesji obowiązki kierowcy w Mercedesie przejął Lewis Hamilton, który w dalszym ciągu skupiał się na długich przejazdach, pokonując 74 okrążenia modelem W10. Debiutujący w tym roku Alexander Albon, jako jedyny spowodował wywieszenie czerwonej flagi. Albon zaraz po rozpoczędniu dnia wyjechał z pit lane, a następnie w zakrętach 4-5 obrócił się i wylądował w pułapce żwirowej. Podobny incydent w tym samym miejscu miał pierwszego dnia Kimi Räikkönen. Ostatnie miejsce porannej sesji zajął Lance Stroll. Kanadyjczyk przejechał do południa 45 okrążenia, o 15 więcej niż jego zespołowy kolega - Sergio Pérez, przez cały pierwszy dzień testów . Stroll stracił do liderującego Leclerca 2,2 sekundy.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race