Charles Leclerc reprezentujący barwy Ferrari okazał się najszybszy podczas porannej sesji drugiego dnia testów F1 pod Barceloną.

Leclerc przejechał swoje najszybsze okrążenie zaledwie 0,1 sekundy wolniej w porównaniu do wyniku zespołowego partnera - Sebastiana Vettela, który pierwszego dnia testów popisał się najlepszym czasem pojedynczego okrążenia.  Leclerc wykonał w porannej sesji 73 rundy po torze Catalunya.

Na drugim miejscu w tabeli zameldował się Kevin Magnussen, który dość późno zaczął wykonywać dłuższe przejazdy. Zawodnik Haasa do południa przejechał zaledwie 33 okrążenia swoim modelem VF-19.  Alfa Romeo ponownie zaprezentowało się z dobrej strony. Antonio Giovinazzi, który podczas testów w Barcelonie pierwszy raz zasiadł w kokpicie modelu C38, zakończył poranną sesje na trzecim miejscu wyprzedzając Lando Norrisa w McLarenie oraz Pierre'a Gasly'ego w Red Bullu.

Daniel Ricciardo w Renault uplasował się na szóstym miejscu, jednak swój udział zaznaczył groźnie wyglądającym incydentem.  Podczas przejazdu z otwartym systemem DRS na prostej start/meta, w jego Renault R.S.19 oderwał się górny płat tylnego skrzydła, przez co Ricciardo wypadł z toru, na szczęści Australijczyk nie uderzył w bariery, jednak Renault postanowiło przerwać prace testowe, aby ustalić, jaka była przyczyna tego zdarzenia.

Tym razem w porannej sesji obowiązki kierowcy w Mercedesie przejął Lewis Hamilton, który w dalszym ciągu skupiał się na długich przejazdach, pokonując 74 okrążenia modelem W10. Debiutujący w tym roku Alexander Albon, jako jedyny spowodował wywieszenie czerwonej flagi. Albon zaraz po rozpoczędniu dnia wyjechał z pit lane, a następnie w zakrętach 4-5 obrócił się i wylądował w pułapce żwirowej. Podobny incydent w tym samym miejscu miał pierwszego dnia Kimi Räikkönen. Ostatnie miejsce porannej sesji zajął Lance Stroll. Kanadyjczyk przejechał do południa 45 okrążenia, o 15 więcej niż jego zespołowy kolega - Sergio Pérez, przez cały pierwszy dzień testów . Stroll stracił do liderującego Leclerca 2,2 sekundy.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race