Mick Schumacher wyróżniony

Duży zaszczyt spotkał piętnastoletniego syna Michaela Schumachera. Mick został wyróżniony przez Światowy Związek Kartingowy i odebrał w Mediolanie puchar FIA za swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Prezydent Związku Scheich Al Khalifa docenił tego młodego kierowcę między innymi za zeszłoroczne drugie miejsce w Mistrzostwach Świata w Kartingu. W poprzednim sezonie Mick ścigał się jeszcze pod panieńskim nazwiskiem matki - Betsch. Zmienił je jednak w tym roku i startuje już jako Mick Schumacher Junior.

Na razie kibice wiedzą niewiele na temat życia Micka Schumachera. Ten młody kierowca konsekwentnie stroni od wywiadów i występów publicznych, jeśli tylko nie są one konieczne. Na liczne pytania dziennikarzy po otrzymaniu tej znaczącej nagrody odpowiedział krótko menedżer Micka - Peter Kaiser:

„Nie udzielamy żadnych wywiadów. Nie wiemy również dla jakiego zespołu będziemy jeździć w następnym sezonie. To wszystko. Dziękuję.”

Coraz częściej mówi się, że Mick Schumacher zamieni typowe wyścigi kartingowe na starty w Formule 4. Podobno to kwestia czasu, bo kierowca jest już gotowy do zmiany serii. To byłby kolejny krok w ślady jego ojca, który przecież też zaczynał od gokartów, a ostatecznie zapisał się w historii Formuły 1 jako siedmiokrotny mistrz świata.

Źródło: bild.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league