James Vowles pojedzie kultowym bolidem Williamsa w Goodwood

Szef zespołu Williams w Formule 1, James Vowles, zasiądzie za kierownicą kultowego i mistrzowskiego FW08 z 1982 roku, w którym Keke Rosberg wywalczył swój jedyny tytuł.

Vowles nie będzie jednak jedynym obecnym członkiem Williamsa, który będzie miał okazję do osobistego poznania dźwięku historycznego bolidu F1. Etatowi kierowcy ekipy z Grove, Alex Albon i Logan Sargeant, a także kierowca F1 Academy, Lia Block, również będą mieli okazję doznać tego doświadczenia. Dla Vowlesa i Blocka będzie to pierwsza okazja do poprowadzenia bolidu Williamsa F1.

„Czekamy z niecierpliwością na tegoroczny Festiwal Prędkości Goodwood i dzielenie się naszą pasją do sportów motorowych z fanami z całego świata” – powiedział Vowles. „Festiwal Prędkości to wyjątkowe i uwielbiane przez wielu wydarzenie, które daje nam możliwość świętowania bogatego dziedzictwa Williams Racing i sportów motorowych jako całości”.

„Poprowadzenie mistrzowskiego bolidu Williamsa F1 będzie dla mnie spełnieniem marzeń. Nie możemy się doczekać, aby zmierzyć się ze wzniesieniem i dać popis przed niesamowitymi tłumami, które co roku gromadzą się w Goodwood”.

Tegoroczny Festiwal Prędkości Goodwood 2024 jest poświęcony uhonorowaniu ewolucji napędu. Wydarzenie ma przedstawić uczestnikom ponad 130 lat innowacji w przemyśle motoryzacyjnym. Będzie to refleksja nad znaczącymi postępami dokonanymi przez sektor motoryzacyjny, oferując jednocześnie wgląd w obiecującą przyszłość.

„Cieszę się, że Williams Racing dołącza do nas na tegoroczny Festiwal Prędkości z tak wybitnym składem kierowców i FW08, który doskonale współgra z naszym mottem, «Obroty w Mocy»” – powiedział Książę Rickmond, założyciel Festiwalu Prędkości Goodwood. „Nasi kibice zawsze są ogromnie podekscytowani widząc zespoły, samochody i kierowców Formuły 1 w akcji i, podobnie jak oni, z niecierpliwością czekam na zobaczenie, jak Alex, Logan, James i Lia podejmą wyzwanie na wzniesieniu”.

Źródło: f1i.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze