Podpisano umowę na organizację Grand Prix Hiszpanii Formuły 1

Władze Formuły 1 oraz toru Circuit de Barcelona-Catalunya podpisały umowę, która zatwierdza organizację tegorocznego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Organizacja GP Hiszpanii była poddawana w wątpliwość już po sezonie 2019, ale ze względu na pandemię i zniesienie opłat kontraktowych w związku z brakiem publiczności na trybunach, ubiegłoroczna edycja doszła do skutku. Hiszpania znalazła się również w tegorocznym kalendarzu F1, jednak organizację uzależniono od fizycznego podpisania kontraktu. W poniedziałek władze toru potwierdziły ten fakt. W komunikacie dodano jednocześnie, że w trakcie tego roku będą trwały negocjacje nad nową, wieloletnią umową.

„Grand Prix F1 w Katalonii to wielkie wydarzenie na światowym poziomie, które generuje zwielokrotniony wzrost PKB oraz tworzy miejsca pracy i poprawia dostatek, co jest dziesięciokrotnie większe niż wkład wniesiony przez rząd Katalonii. Nadal będziemy pracować w rządzie, aby zmienić tor w Montmeló w stałe miejsce rozgrywania wyścigów, ponieważ Formuła 1 to nie wydatek, ale inwestycja” – powiedział Ramon Tremosa, minister Katalonii do spraw biznesu i wiedzy, a także prezes toru Circuit de Barcelona-Catalunya.

Będzie to już 65. edycja Grand Prix Hiszpanii, a 35. rozgrywana na torze pod Barceloną. Tegoroczny wyścig odbędzie się 9 maja.

Źródło: circuitcat.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league