McLaren nawiązuje współpracę z Gulf Oil

McLaren ogłosił podpisanie kontraktu sponsorskiego, dzięki któremu marka Gulf Oil powróci do Formuły 1. Współpraca będzie pokrywać zarówno działania zespołu F1, jak również oddziału McLarena produkującego supersamochody.

Loga Gulf pojawią się na pokrywie silnika oraz lusterkach bolidów McLarena już podczas zbliżającego się wyścigu F1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Marka będzie również widoczna na kombinezonach kierowców. Umowa ta zastępuje poprzednią współpracę z brazylijskim koncernem paliwowym – firmą Petrobras, która została rozwiązania pod koniec ubiegłego roku przez brazylijski rząd w ramach cięć budżetowych.

„Cieszymy się, że możemy ponownie powitać Gulf w McLarenie i znów połączyć dwie kultowe marki w ramach nowej i ekscytującej współpracy. Gulf jest częścią historii McLarena i jest dobrze znany ze swojej innowacyjności oraz doskonałości technicznej w branży, co idealnie pasuje do McLarena. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie naszej współpracy w tym sezonie” – powiedział Zak Brown, CEO McLarena.

Z kolei Mike Jones, CEO Gulf Oil, dodał: „To bardzo ekscytująca współpraca, która wyznacza powrót marki Gulf do elitarnych wyścigów samochodowych. Książki historyczne są pełne niezwykłych opowieści, które mówią o tym, co Gulf i McLaren osiągnęli w przeszłości. Teraz ponownie jesteśmy razem, aby napisać kolejny rozdział tego wyjątkowego partnerstwa”.

McLaren związał się po raz pierwszy z Gulf w 1968 roku, a współpraca trwała do sezonu 1973. Po drodze obie marki cieszyły się wygranymi w wyścigach grand prix oraz wyścigach Can-Am. Powrót partnerstwa nastąpił w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy to kultowe malowanie Gulf pojawiło się na McLarenie F1 GTR w wyścigu w Le Mans.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league