Szwajcarski zespół Sauber Motorsport, odpowiadający za program Alfy Romeo w Formule 1, zaprezentował w środę na torze pod Barceloną swój nowy samochód – model C39, którym Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi powalczą o punkty w sezonie 2020.

„Model C39 jest owocem ciężkiej pracy oraz wizji wielu oddanych osób i stanowi hołd dla każdego członka ekipy” – powiedział szef Sauber Motorsport Frédéric Vasseur. „Mamy nadzieję, że popchnie on zespół we właściwym kierunku i osiągniemy zakładane cele. Te się nie zmieniły – chcemy być coraz lepsi z każdym dniem. Nasz zespół cały czas rośnie i musimy poprawiać się pod każdym aspektem. To projekt bez końca i nie ma dla nas linii mety. Każdy musi być w pełni skupiony i oddany. Idziemy do przodu i wykonaliśmy duży krok w stosunku do tego, gdzie byliśmy na początku 2018 roku i musimy dalej podążać tą ścieżką”.

Tegoroczny samochód powstał pod nadzorem dyrektora technicznego Jana Monchaux, którego zespół przygotował zupełnie nowy projekt, mający pozwolić ekipie wykonać duży krok w kierunku czołówki.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race