Sauber zmienia nazwę na Alfa Romeo Racing

Nazwa zespołu Sauber znika z Formuły 1, zespół, który był sponsorowany przez Alfę Romeo, od tej pory oficjalnie będzie nosić nazwę Alfa Romeo Racing.

Nie jest to jednak ścisłe przejęcie zespołu i mianowanie go fabrycznym, ponieważ wszystkie własności oraz struktura zarządzania pozostaje w strefie Saubera.

W oświadczeniu prasowym zespołu, szef Alfa Romeo Racing Frederic Vasseur powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy, że weźmiemy udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2019 pod nazwą Alfa Romeo Racing. Po zainicjowaniu współpracy z naszym sponsorem tytularnym Alfa Romeo w 2018 roku, nasz zespół dokonał fantastycznego postępu technicznego, komercyjnego i sportowego”.

„Współpraca z Alfa Romeo wzmocniła motywację każdego członka naszego zespołu, zarówno w pracy na torze, jak i w centrali w Szwajcarii. Ciężka praca, którą włożyliśmy w rozwój znalazła odzwierciedlenie w naszych wynikach.  Dążymy do dalszego rozwoju każdego sektora, jednocześnie rozwijając naszą pasję do wyścigów, technologii i projektowania, aby ciągle się poprawiać".

Dyrektor generalny grupy Fiat Chrysler Automobiles Michael Manley komentuje zaistniałą zmianę następująco: „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Sauberem, wprowadzając tradycję techniczną Alfa Romeo i włoską finezję do szczytu sportów motorowych. Wraz z Kimim Räikkönenem i Antonio Giovinazzim z jednej strony garażu oraz Alfa Romeo i Sauber po drugiej, będziemy w stanie konkurować na wysokim poziomie.”

Zespół Sauber pojawił się w Formule 1 w 1993 roku, w późniejszym czasie ekipa została wykupiona przez BMW i w latach 2006-2009 nosiła nazwę BMW Sauber, przy tym raz odnosząc zwycięstwo podczas Grand Prix Kanady w 2008, gdzie na najwyższym stopniu podium stanął Robert Kubica.

Źródło: Oświadczenie prasowe zespołu Alfa Romeo Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league