Jak potwierdził prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek, Robert Kubica odbył w poniedziałek nieoficjalne spotkanie z władzami firmy. Koncern miałby rozważać swoje zaangażowanie w Formule 1 jako sponsor kierowcy, a także dostawca produktów paliwowych.

Jednym z obecnych sponsorów Kubicy jest Lotos, który jednak miałby zostać przejęty przez Orlen do końca przyszłego roku. Choć proces fuzji nadal trwa, można już zaobserwować zastępowanie jednej marki przez drugą, m.in. jako sponsora tytularnego pucharu Kii Picanto.

Nie wiadomo, jak duże miałoby być ewentualne zaangażowanie Orlenu w F1. Niedawno sugerowano, że Kubica może liczyć na finansowanie w wysokości około 10 milionów dolarów, gdyby miał powrócić do startów jako kierowca wyścigowy.

Aktualizacja: W związku z odbytym spotkaniem, Orlen wydał następujące oświadczenie: „W związku z publikacjami mówiącymi o zaangażowaniu PKN ORLEN w sponsoring Roberta Kubicy informujemy, że na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach. Jednocześnie potwierdzamy, że odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu PKN ORLEN Daniela Obajtka z zawodnikiem. Miało ono na celu omówienie perspektyw i potencjału rozwoju sportów motorowych, które od wielu lat pozostają w kręgu ścisłych zainteresowań PKN ORLEN”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race