Cadillac potwierdza program LMDh od 2023 roku

Amerykański producent Cadillac potwierdził we wtorek, że zamierza przystąpić do startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz serii IMSA od sezonu 2023.

Należąca do General Motors marka nadal będzie kontynuować współpracę z Chip Ganassi Racing i Action Express Racing, które obecnie wystawiają fabryczne zespoły w klasie DPi w serii IMSA, na starty w wyścigach zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i pozostałej części globu. Tym samym będzie to już piąty producent, który podejmie się zbudowania samochodu zgodnie z regułami LMDh – wcześniej podobne deklaracje wystosowały Porsche, Audi, Acura oraz BMW.

Cadillac zapowiedział przygotowanie silnika stworzonego przez General Motors do hipersamochodu LMDh, który zostanie oparty o podwozie LMP2 nowej generacji. Producent zamierza zadebiutować w 2023 roku w styczniowym 24h Daytona, ale dodał, że celem jest również start w 24h Le Mans w tym samym roku.

"Jesteśmy podekscytowani możliwością rywalizacji na najwyższym poziomie międzynarodowych sportów motorowych w klasie LMDh począwszy od 2023 roku" - powiedział Rory Harvey, globalny wiceprezes Cadillaca.

„Podobnie jak sporty motorowe, Cadillac dokonuje przejścia w przyszłość napędzaną przez alternatywne napędy. Hybrydowy charakter przepisów LMDh pomoże nam stworzyć pomost dla transferu technologii do naszej całkowicie elektrycznej przyszłości. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz sukces i nadal przenosić naszą wiedzę i technologię z toru do naszych pojazdów produkcyjnych. Odnieśliśmy wielki sukces z mistrzowskim Cadillac DPi-V.R i oczekujemy na podobne wyniki w przyszłości z samochodem Cadillac LMDh nowej generacji”.

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze