Risi Competizione powraca w sezonie 2013

Najbardziej utytułowany zespół Ferrari w Ameryce Północnej, Risi Competizione powraca po rocznej przerwie do Amerykańskiej Serii Le Mans, gdzie wystawi jedno Ferrari 458 Italia GT w klasie GT.

Przed zakończeniem sezonu 2011, Risi Competizione wystawiało samochody Ferrari - 333SP, 360, 430 i 458 GT oraz Maserati MC12. Po dekadzie startów w ALMS, Giuseppe Risi zdecydował się zawiesić program wyścigów na rok, w czasie kiedy nowa amerykańska seria samochodów sportowych była opracowywana. ALMS oraz Grand-AM osiągnęły porozumienie i połączą się od sezonu 2014.

Zespół z Houston uznał, że nadszedł właściwy moment na powrót do rywalizacji. Risi przygotowywał swój zespół na tę chwilę. „Rozpoczynamy nasz powrót do wyścigów od dwuletniego programu. W tym roku będziemy startować jedynie w ALMS, natomiast w 2014 weźmiemy udział w nowej serii. Jesteśmy podekscytowani tym projektem i przygotowujemy się do sezonu 2013”.

„Jak powiedziałem w przeszłości, ściganie się z Ferrari, z marką o takiej historii i legendzie wymaga pełnego zaangażowania. Standardy są bardzo wysokie. To samo można powiedzieć o klasie GT w Amerykańskiej Serii Le Mans, którą wciąż uważam za rywalizację na najwyższym poziomie na świecie. Nie możemy się doczekać, by powrócić do walki z naszymi starymi przyjaciółmi i rywalami z BMW, Corvette, Extreme Speed Ferrari i Porsche, a także z nowymi dla nas twarzami”, powiedział Giuseppe Risi.

„Obserwując prace nad przyszłością wyścigów długodystansowych w Ameryce Północnej, sądzę, że jest to właściwy moment na powrót. Wiemy, czego możemy się spodziewać w latach 2013 i 2014. Przeprowadziliśmy swoje badania zarówno na torze, jak i poza nim i mamy powody, by sądzić, że będziemy bardzo konkurencyjni”.

Risi zdobyło dwa tytuły mistrzowskie ALMS, trzy zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, ponad 20 zwycięstw w Amerykańskiej Serii Le Mans i ponad 30 pozostałych miejsc na podium, a także trzykrotnie wygrywał 12-godzinny wyścig w Sebring.

Inżynierem wyścigowym samochodu będzie Rick Mayer, który pracował z zespołem przez wiele lat. Nie ogłoszono jeszcze składu kierowców.

Źródło: risicompetizione.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze