Massa pojedzie w 24h Daytona?

Wicemistrz świata Formuły 1 z sezonu 2008 Felipe Massa jest jednym z kandydatów do jazdy w zespole Riley podczas przyszłorocznego wyścigu 24 godziny Daytona.

Brazylijczyk jeździł niedawno prototypem Ligier JS P320 amerykańskiego zespołu na torze Road Atlanta. Massa ma być jednym z czterech kierowców, którzy pojawią się w klasie LMP2, tworząc załogę wraz z Garem Robinsonem, Felipe Fragą i Joshem Burdonem.

„To była szansa, którą musieliśmy wykorzystać” – powiedział menedżer zespołu Robinson Racing John Donovan. „Jeździł tutaj w Atlancie samochodem LMP3. Felipe jest wspaniałym facetem. To jeden z najmilszych gości, którzy dla nas jeździli. Staramy się zobaczyć, co może z tego wyjść w przyszłości, szczególnie na Daytonę”.

Massa pojawi się ponownie na torze za miesiąc, aby znów poprowadzić prototyp LMP3, tym razem już w Daytonie. To po tym teście ma nastąpić decyzja, czy były kierowca Formuły E pojawi się na starcie jednego z najważniejszych wyścigów w Stanach Zjednoczonych.

„Naszym zamiarem jest zbudować relację z Massą. Myślę, że to odwzajemnia. Nie możemy w tym momencie powiedzieć, że jest naszym czwartym kierowcą, ale myślę, że wszyscy mają nadzieję, kierować się w tym kierunku” – zakończył Donovan.

Obecnie Massa ściga się w brazylijskiej serii Stock Car, gdzie obecnie zajmuje dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców ze 117 punktami na koncie.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze