Nowy (stary) skład Pfaff Motorsports

Patrick Pilet, Klaus Bachler i Laurens Vanthoor zostali ogłoszeni jako nowy skład ekipy Pfaff Motorsports #9. Dla dwójki zawodników, to powrót do kanadyjskiego zespołu.

Pfaff Motorsports to tegoroczni mistrzowie GT Daytona Pro – wówczas dla „flanelowego” Porsche jeździli Matt Campbell, Mathieu Jaminet, zaś trzecim kierowcą był Felipe Nasr, który startował w wyścigach długodystansowych, a dokładnie w 24h Daytona, 12h Sebring i Petit Le Mans.

Patrick Pilet to 41-letni kierowca fabryczny Porsche, który ostatni raz startował w Pfaff Motorsports #9 w 2020 roku, podczas 24h Daytona. Wtedy francuz, dojechał wraz z zespołem na 13 miejscu w kategorii GTD. Laurens Vanthoor z kolei był kierowcą pojazdu #9 w 2021 roku. Wówczas belg wygrał klasyfikację generalną w kategorii GT Daytona wraz z Zacharie Robichonem. Pilet, jak i Vanthoor w zeszłym sezonie pojawili się w 24-godzinnym klasyku na Daytona w ekipie KCMG. Wtedy po zaciętym boju, na ostatniej szykanie, niebieskie Porsche przegrało z… samochodem Pfaff Motorsports. Wówczas ekipa KCMG straciła nie tylko szansę na zwycięstwo w 24h Daytona, ale i drugie miejsce, na rzecz Risi Competizione.

Dla Klausa Bachlera to debiut w kanadyjskiej ekipie, ale Austriak na Daytona już startował. Jeździł w 2021 i w 2022 roku, kiedy to startował w (odpowiednio) Wright Motorsports i GMG Racing.

Zespół Pfaff Motorsports #9 pojedzie w tradycyjnych barwach – czerwono-czarna krata, z odcieniem z tyłu auta. Co ciekawe, nowe kombinezony zespołu, przypominają tradycyjną „flanelową” koszulę. Ponownie kierowcy do dyspozycji będą mieli Porsche 911 GT3.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze