Zapowiedź 12h Sebring

Po prawie półtora miesięcznej przerwie do ścigania wracają kierowcy serii IMSA. Tym razem zawodnicy amerykańskiej serii długodystansowej pojadą w znanym, 12-godzinnym wyścigu na Sebring International Raceway. Na jednym z najstarszych torów w Stanach Zjednoczonych Ameryki, są zgłoszone54 ekipy.

Sebring International Raceway to obiekt, położony w stanie Floryda, leżący na północnym-zachodzie od Miami, siedziby hrabstwa Miami-Dade. Tor liczy sobie ok. 6 kilometrów długości (3,7 mili), ma 17 zakrętów, a ściga się, w przeciwną stronę do ruchu zegara. Sebring w 2012 roku został sprzedany NASCAR, która się stała pełnoprawnym właścicielem toru.

Wiele ekip, podczas testów zimowych, korzysta właśnie z usług toru Sebring International Raceway. Korzystny jest do tego klimat, jaki się utrzymuje w tej części Ameryki.

Rok temu, niespodziewanie wygrał zespół JDC-Miller Motorsports. Wówczas za kierownicą Cadillaca DPi z numerem 5, zasiadali Tristan Vautier, Loïc Duval oraz Sébastien Bourdais. Byli oni szybsi od zespołu Mazdy Motorsports, którzy dojechali za francuskim trio, o około 1,5 sekundy. Trzecią lokatę zajął zespół Meyer Shank Racing #60, który stracił do zwycięzcy 2,6 sekundy.

W tym roku wielu kierowców jeździć będzie nie tylko w wyścigu 12h Sebring, ale i w 1000 mil Sebring, Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Przykładem jest m.in. Felipe Nasr, który pojedzie w IMSA, w ekipie Pfaff Motorsports #9, zaś dzień wcześniej wystartuje w kategorii LMP2, w zespole Team Penske. Innym przykładem jest José María López, czy Kamui Kobayashi, którzy też pojadą w serii IMSA, jak i w WEC.

Kwalifikacje do serii IMSA, odbędą się 18 marca o godzinie 14:15, zaś dzień później, wyścig, który rozpocznie się o godzinie 15.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze