Jarvis, Tincknell i Rast dołączają do Mazdy

Fabryczny zespół DPi Mazdy ogłosił swój skład kierowców na sezon 2018 IMSA Championship. Prototypy RT24-P podczas wszystkich rund poprowadzą Jonathan Bomarito, Tristan Nuñez, Oliver Jarvis i Harry Tincknell.

O ile Bomarito i Nuñez ścigali się już wcześniej dla Mazdy, Jarvis i Tincknell to nowe nabytki japońskiego producenta, który w nadchodzącym sezonie połączy siły z Team Joest. Podczas wyścigów długodystansowych cyklu NAEC zespół zasilą kierowca IndyCar Spencer Pigot oraz aktualny mistrz DTM René Rast.

„Niezależnie, czy jest się młodym czy doświadczonym kierowcą, związanie się z producentem stanowi spełnienie marzeń” – powiedział Bomarito. „Mogę odhaczyć ten punkt dzięki Maździe. Mogę też powiedzieć, że dobrze jest związać się z dobrym producentem – wystarczy spojrzeć na historię Mazdy wyścigach”.

„Niektórzy nigdy nie dostają się do zespołów fabrycznych, więc jestem szczęściarzem” – dodał Nuñez. „Dorastałem oglądając występy Team Joest i ich sukcesy, które osiągali z [Audi]”.

Jarvis, który ścigał się w przeszłości dla Team Joest, powiedział: „Jestem szczęśliwy z dołączenia do Mazdy w tak ekscytującym okresie. Obserwowałem uważnie ten projekt od prezentacji RT24-P i jestem przekonany, że odniesie on sukces. To była łatwa decyzja”.

Tincknell będzie prowadzić podwójny program. Poza startami w IMSA, będzie bowiem reprezentował Forda w Długodystansowych Mistrzostwach Świata: „Mazda włożyła wiele wysiłku i dokonała ogromnego postępu pod każdym względem. Już po pierwszych testach nie mogę doczekać się startu w Daytonie”.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league