Morbidelli najszybszy w kwalifikacjach Moto2 na Mugello

Lider klasyfikacji Moto2 Franco Morbidelli rzutem na taśmę wywalczył pole position do jutrzejszego wyścigu pośredniej kategorii na torze Mugello. Włoch przed własną publicznością był w stanie podkręcić tempo w ostatnich dwóch sektorach i wydrzeć trzecie w tym sezonie pierwsze pole startowe. Drugi czas uzyskał Alex Márquez, a czołową trójkę uzupełnił Mattia Pasini.

Przez znaczną część sesji na czele zestawienia znajdował się Márquez, jednak w ostatniej chwili z tej pozycji zepchnął go Morbidelli, który był szybszy od Hiszpana o zaledwie 0,036 sekundy. Również o dobrym wyniku mówić może Pasini, który do swojego domowego wyścigu wystartuje z pierwszej linii.

Pozostali kandydaci do wywalczenia mistrzowskiego tytułu, a więc Thomas Lüthi oraz Takaaki Nakagami znaleźli się w drugim rzędzie. Luca Marini po przejechaniu bardzo dobrego okrążenia również awansował do ścisłej czołówki, wywalczając szóste pole startowe.

Najlepszym z debiutantów był Jorge Navarro, który uzyskał siódmy najlepszy czas, zaś Lorenzo Baldassarri, który w ubiegłym roku otarł się tutaj o zwycięstwo, wystartuje z ósmej pozycji. Miguel Oliveira uplasował się na dziewiątej lokacie, zaś Simone Corsi był dziesiąty. Remy Gardner mimo zaliczenia wywrotki był w stanie wywalczyć jedenaste pole startowe, zaś mistrz Moto3 z 2015 roku Danny Kent, który zastępuje kontuzjowanego Ikera Lecuonę, znalazł się na dwunastym miejscu. Najlepszą piętnastkę uzupełnili: Marcel Schrötter, Yonny Hernandez oraz Andrea Locatelli.

Wyścig kategorii Moto2 wystartuje jutro o godzinie 12:20.