F1/Podsumowania

Sukces Mercedesa w liczbach

Nowa era hybrydowych jednostek napędowych okazała się być bardzo udana dla Mercedesa. Jak wiadomo, same silniki to jednak nie wszystko – do pełni szczęścia potrzeba samochodu współgrającego ze wszystkimi jego komponentami, jak również kierowców, którzy będą w stanie okiełznać najlepszy pojazd w stawce. To nadal nie wszystko – w przypadku Mercedesa ważny był również sposób organizacji pracy oraz właściwy podział obowiązków na czele ekipy: dopiero odpowiednie połączenie tych czynników sprawiło, że to Srebrne Strzały triumfowały przez ostatnie trzy lata.

Czytaj dalej...
F1/Podsumowania

Vettel przed Verstappenem i Räikkönenem w trzecim treningu

Sebastian Vettel dosyć nieoczekiwanie uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas trzeciej i zarazem ostatniej sesji treningowej przed Grand Prix Abu Zabi. Drugi rezultat był autorstwa Maxa Verstappena, a czołową trójkę uzupełnił drugi z kierowców Ferrari – Kimi Räikkönen. Jedyni kandydaci w walce o mistrzowski tytuł, a więc Lewis Hamilton i Nico Rosberg w tabeli z czasami zajęli odpowiednio czwartą i piątą lokatę.

Czytaj dalej...
F1/Podsumowania

Hamilton o włos przed Rosbergiem w kwalifikacjach

Lewis Hamilton zrobił dzisiaj wszystko co mógł i podtrzymał nadzieję na tytuł mistrzowski w tym sezonie. Walka była ostra, a przed ostatnim sektorem ostatniego kółka Q3 to Rosberg był nieco z przodu, jednak roztrwonił przewagę i musiał uznać wyższość Hamiltona, który każdą część czasówki kończył z najlepszym czasem. Trzecie miejsce należało dzisiaj do Kimiego Raikkonena.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

bmw is cup rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach