Lüthi i Morbidelli najszybsi w piątek

Thomas Lüthi oraz Franco Morbidelli uzyskali najlepsze czasy okrążeń podczas piątkowych treningów kategorii Moto2 na torze Sepang.

Trening 1

Pierwszy trening pośredniej kategorii na Sepang International Circuit rozpoczął się przy suchych warunkach, jednak niedługo później wywieszono czerwoną flagę z powodu kilku upadków w 14. zakręcie, wliczając w to wywrotki Sama Lowesa, który w momencie powrotu na tor zderzył się z Johannem Zarco.

Gdy sesja została wznowiona, nad torem pojawił się deszcz, co oznaczało, że czasy okrążeń nie zostały już poprawione. Ostatecznie na czele klasyfikacji znalazł się Thomas Lüthi, który uzyskał lepszy rezultat niż między innymi Marcel Schrötter oraz Álex Márquez. Czwarty wynik był autorstwa Alexa Ponsa, a czołową piątkę zamknął faworyt malezyjskiej publiczności - Hafizh Syahrin. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Mattia Pasini, Lorenzo Baldassarri, Xavier Simeon, Jonas Folger i Xavi Vierge.

Wyniki pierwszej sesji treningowej Moto2

Trening 2

Popołudniowa sesja pośredniej kategorii w Malezji pozwoliła już zawodnikom na przejechanie większej liczby okrążeń na suchej nawierzchni i przy okazji na podniesienie poprzeczki jeśli chodzi o najlepszy rezultat na pojedynczym kółku.

Pierwszym motocyklistą, który zszedł poniżej bariery 2:09, był Álex Márquez, jednak chwilę później na czele tabeli znalazł się Hafizh Syahrin, sprawiając radość lokalnym kibicom. Wkrótce z najlepszym wynikiem popisał się Franco Morbidelli, który do końca sesji pozostał na czele klasyfikacji. Drugi czas uzyskał Takaaki Nakagami, a czołową trójkę uzupełnił wspomniany Márquez. Z czwartym wynikiem trening ukończył Jonas Folger, zaś piąta pozycja przypadła aktualnemu mistrzowi świata Johannowi Zarco.

Za Francuzem uplasował się Sandro Cortese, a siódme miejsce w sesji zajął najszybszy w porannej sesji Thomas Lüthi, który co prawda poprawił swój rezultat, jednak nie na tyle, by znaleźć się w ścisłej czołówce. Lokalny faworyt Hafizh Syahrin był ósmy, jednak pod koniec sesji wywrócił się w 15. zakręcie. Dziewiąta pozycja przypadła Samowi Lowes, a czołową dziesiątkę zamknął Xavi Vierge.

Ostatni trening Moto2 rozpocznie się jutro o 4:55 rano polskiego czasu, zaś walka o pole position o wyścigu pośredniej kategorii będzie trwać od godziny 9:05.