Mistrzowie odebrali puchary

Najlepsi kierowcy sezonu 2015 BMW IS CUP odebrali swoje puchary podczas Gali Sportu Samochodowego Polskiego Związku Motorowego w Warszawie.

Po trwającej przez cały sezon walce, rywalizacja o czołowe pozycje rozstrzygnęła się dopiero podczas ostatniego wyścigu sezonu na Torze Poznań. Przystępujący do niego z komfortową przewagą Artur Obuchowski zapewnił sobie pierwszy tytuł Mistrza Polski, pokonując ubiegłorocznego triumfatora Mateusza Bartkowiaka. Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski zdobył, będący objawieniem tego sezonu, młody Mateusz Tokarski.

Poza tytułami BMW IS CUP, zawodnicy pucharu zdobyli także tytuły w Mistrzostwach Polski Wyścigu Godzinnego. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Robert Hudziak zajął drugie miejsce, a Mateusz Bartkowiak i Jacek Cichopek trzecie. Ta załoga zdobyła także tytuł mistrzowski w klasie 5 MPH.

Sezon 2016 BMW IS CUP prawdopodobnie rozpocznie się w weekend 6-8 maja na Torze Poznań, zgodnie z przedstawionym przez PZM projektem kalendarza Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.