Correa wystartuje w ostatnim weekendzie sezonu F2

Juan Manuel Correa wystartuje w kończących sezon Formuły 2 wyścigach w Abu Zabi w zespole Van Amersfoort Racing – przekazał w czwartek holenderski zespół. Correa powróci do serii po dwóch latach przerwy.

Będzie to pierwszy start Amerykanina w F2 od wyścigu na torze Spa-Francorchamps w Belgii w 2019 roku. Correa uległ wówczas wypadkowi, w którym doznał poważnych obrażeń nóg.

Po rehabilitacji oraz dwóch sezonach spędzonych w F3 Correa wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach wyższej serii.

„To bardzo ekscytujące. Powrót tutaj jest trochę dziwny, jednak czuję się świetnie, ponieważ powrót do F2 był moim celem po wznowieniu ścigania” – powiedział Correa. „Wiem, że od dawna nie prowadziłem tego samochodu, jednak zawsze czułem się komfortowo w tej maszynie więc jestem gotowy na wyzwanie”.

W obecnym sezonie F3, Amerykanin zdobył 39 punktów i zajął 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na podium stanął jednokrotnie – w wyścigu sprinterskim na holenderskim torze Zandvoort.

Źródło: fiaformula2.com