Doohan triumfuje w pierwszych kwalifikacjach sezonu F2

Jack Doohan z zespołu Virtuosi Racing zajął pierwsze miejsce podczas pierwszych kwalifikacji w Formule 2 na torze Sakhir w Bahrajnie, uzyskując czas 1:40.542. Drugie miejsce zajął Theo Pourchaire, natomiast trzeci był Jüri Vips.

Kwalifikacje rozpoczęły się od wywieszenia czerwonej flagi, ponieważ już na okrążeniu wyjazdowym obrócił się Ayumu Iwasa. Junior Red Bulla wypadł z toru i zatrzymał się w żwirze w zakręcie numer trzy.

Po wznowieniu rywalizacji większość kierowców opuściła boksy w celu przejechania pierwszego okrążenia pomiarowego. Jako pierwszy linię pomiaru czasu przekroczył Jake Hughes osiągając czas 1:41,469. Dobre okrążenie jechał Jüri Vips, jednak został przyblokowany przez zjeżdżającego do pit stopu Dennisa Haugera. Czas Hughesa został pobity przez Felipe Drugovicha. Brazylijczyk nie cieszył się jednak długo z prowadzenia w sesji, ponieważ Hughes przejechał kolejne szybkie okrążenie wyprzedzając Drugovicha o 0,089 sekundy.

Na półmetku sesji na szybkie przejazdy ruszyli kierowcy Premy. Jehan Daruvala przeciął linię mety jako piąty, a Hauger był 13. Chwilę po nich szybkie okrążenie przejechał Jack Doohan pobijając najszybszy do tej pory czas o ponad pół sekundy, uzyskując czas 1:40,542 i zapewniając sobie pole position w niedzielnym wyścigu głównym. Podczas drugiej sesji przejazdów Theo Pourchaire pojechał dobry czas, który dał mu drugie miejsce. Czas ten został skreślony z powodu złamania limitów toru. Francuz wykonał jeszcze jedno okrążenie, tym razem mieszcząc się w limitach toru i przejechał nitkę toru Sakhir w 1:40,683. Trzeci na mecie był Vips, który ukończył zmagania z czasem 1:40,755.

Czwarte miejsce zajął Logan Sargeant, piąty był Ralph Boschung a za nim uplasował się Liam Lawson. Daruvala uplasował się na siódmej pozycji, ósmy czas osiągnął Jake Hughes a pierwszą dziesiątkę domknęli Richard Verschoor oraz Felipe Drugovich.

Do wyścigu sprinterskiego, który będzie miał miejsce w sobotę o godzinie 17:40, pierwsza dziesiątka ustawi się w odwrotnej kolejności.