Piastri mistrzem Formuły 2 w debiutanckim sezonie

Oscar Piastri zdobył tytuł mistrza Formuły 2, zajmując trzecie miejsce w pierwszym wyścigu sprinterskim na torze Yas Marina w Abu Zabi. Wyścig wygrał Jehan Daruvala, drugie miejsce zajął Felipe Drugovich.

W pierwszym rzędzie na starcie ustawili się obaj kierowcy zespołu Carlin – Daruvala startował z pole position, Dan Ticktum z drugiego miejsca. Z trzeciego pola ruszał Drugovich. Bezkolizyjny start pozwolił kierowcom na walkę o miejsca od początku wyścigu. Daruvala zachował prowadzenie, Ticktum po słabym starcie spadł na pozycję czwartą. Drugovich przesunął się na drugie miejsce, a trzecią pozycję zdobył Liam Lawson.

Fantastycznie wystartowali kierowcy włoskiego zespołu Prema. Piastri ruszał z 10. pozycji, a Robert Szwarcman z 7. Po pierwszych zakrętach Piastri zyskał cztery miejsca, a jego zespołowy kolega dwa. Kierowcy Premy prezentowali również dobre tempo wyścigowe. Na trzecim okrążeniu udało się im wyprzedzić Ticktuma. Na szóstym okrążeniu Szwarcman wyprzedził Lawsona, a Piastri znalazł się przed Nowozelandczykiem okrążenie później.

Ciekawą walkę można było oglądać podczas 12. okrążenia, podczas dojazdu do dziewiątego zakrętu. Drugovich i Daruvala jechali koło w koło, wymieniając się następnie pozycjami w ciasnych zakrętach sekcji hotelowej. Daruvala wyszedł z tej walki zwycięsko broniąc swojej pierwszej pozycji, której nie oddał już do końca wyścigu.

Walka o tytuł rozstrzygnęła się cztery okrążenia przed zakończeniem rywalizacji. Podczas dojazdu do zakrętu numer sześć. Piastri zrównał się z Szwarcmanem, atakując go po wewnętrznej części zakrętu i wykonując udany manewr na Rosjaninie. Szwarcman próbował jeszcze odzyskać pozycję w szybkim, 8. zakręcie, w którym zrównał się z kolegą z zespołu, jednak to Piastri był w lepszej pozycji i zdołał zachować swoje trzecie miejsce.

Lawson oraz Ticktum, po spokojnym wyścigu dojechali odpowiednio na pozycjach 5. oraz 6. Siódme miejsce zajął Theo Pourchaire, a za nim uplasowali się Guanyu Zhou oraz Ralph Boschung, którzy wymienili się pozycjami na 10. okrążeniu.  Pierwszą dziesiątkę zamknął Marcus Armstrong. Wyścigu nie ukończyli Jake Hughes oraz Richard Verschoor, którzy wycofali się z rywalizacji. Autorem najszybszego okrążenia został Oli Caldwell – 1:39,070.

Drugi wyścig sprinterski, z odwróceniem miejsc pierwszej dziesiątki na starcie, rozpocznie się o godzinie 15:45.