OAK minimalnie lepszy w kwalifikacjach

Załoga OAK Racing zdobyła pole position w kwalifikacjach do wyścigu w Malezji. Konkurenci z zespołu Eurasia byli gorsi o 0.1 sekundy.

W żadnej z tegorocznych sesji kwalifikacyjnych, różnica między dwoma pojazdami kategorii LMP2 nie wyniosła więcej, aniżeli 0.2 sekundy. Właśnie takim wynikiem, Ho-Pin Tung pokonał Richarda Bradleya podczas walki o pole position w pierwszym wyścigu sezonu 2014 – później, różnica ta spadała nawet do 0.01 sekundy, i to na korzyść zespołu Eurasia. Nieco dziwić może więc fakt, że wszystkie dotychczasowe starcia kończyły się wygraną jednej strony – czy tak będzie i tym razem, zobaczymy już jutro. Jak na razie wiemy, że z pole position ponownie wystartuje załoga OAK Racing Team Asia – a Eurasia Motorsport przegrała o 0.104 sekundy.

Zwycięzcą okazał się ponownie Ho-Pin Tung, który już na trzecim szybkim okrążeniu zszedł do poziomu 1:56.9. Na dobry wynik Jamesa Winslowa z załogi Eurasia czekaliśmy nieco dłużej – gdy jednak ten zaliczył swoje 1:56.979, konkurenci (już nie pierwszy raz) przestali być pewni swojej wygranej. Niestety, Brytyjczykowi zabrakło czasu na poprawę swojego wyniku – przez co po raz trzeci, ekipa z Filipin wystartuje "tylko" z pierwszej linii.

Niewielka różnica rozdzieliła również dwa prototypy kategorii CN – o 0.165 sekundy lepszy okazał się być pojazd zespołu Craft-Bamboo. W ich wypadku, początkowo na czele widniał Sean Hudspeth w Wolfie ekipy Avelon – jednak niedługo przed końcem sesji, swój czas poprawił Jonathan Venter z Ligiera, przejmując trzecie miejsce na starcie.

Także w przypadku pojazdów GT, różnice między poszczególnymi załogami okazały się być niewielkie – zgodnie z oczekiwaniami, na czele znalazł się jednak Marco Seefried z BMW nr 92. Niemiec pokonał Japończyków z dwóch pozostałych pojazdów ekipy AAI, Tatsuyego Tanigwaę z siostrzanego Z4 i Takeshiego Tsuchiyę z Mercedesa – najgorzej spisało się Ferrari goszczącego na Sepang zespołu Cleanwater, które jako jedyne nie zeszło poniżej granicy 2:06.

3-godzinny wyścig rozpocznie się w niedzielę o godzinie 6:00.