Muller wychodzi na czoło w drugim treningu

Yvan Muller przewodził trójce kierowców Citroëna na czele drugiej sesji treningowej Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Slovakia Ring, która została przerwana po wypadku Grégoire'a Demoustiera.

Podobnie jak w porannej sesji, najlepszy czas został uzyskany na samym jej początku. 2:05,057 dawało Francuzowi przez dłuższy czas półtorasekundową przewagę na czele tabeli przed Gabriele Tarquinim.

Później na drugie miejsce wyszedł Sébastien Loeb, a po nim na trzecie miejsce wskoczył Ma Qing Hua w trzecim Citroënie, ale jego czas został skreślony, ponieważ wyjechał on poza limity toru.

Na 10 minut przed końcem sesji za Mullera awansował José María López, 0,1 sekundy za Mullerem, natomiast Hugo Valente wyszedł na czwarte miejsce.

Czerwone flagi wywieszono na sześć minut przed końcem sesji, po tym jak Grégoire Demoustier wypadł z toru w drugim zakręcie, zahaczając po drodze o barierę. Po wznowieniu sesji Rob Huff wyszedł na piąte miejsce, wychodząc przed swojego kolegę z zespołu, Nicky'ego Catsburga.

Mehdi Bennani był siódmy, przed Tomem Chiltonem i Tomem Coronelem, a dziesiątkę uzupełnił Gabriele Tarquini.

Z powodu problemów z tylnymi hamulcami, czasu okrążenia nie uzyskał startujący gościnnie lokalny kierowca Mat'o Homola.