Marciello zdobywa pole position do 24h Nürburgring

Raffaele Marciello pierwszy raz w swojej karierze wywalczył pole position do wyścigu 24 godziny Nürburgring Nordschleife. Włoch o niecałe pół sekundy pokonał Maro Engela na dystansie ponad 25-kilometrowego okrążenia kwalifikacyjnego.

Reprezentant zespołu Haupt Racing Team wykręcił czas 8:09,058 i przeszkodził Maro Engelowi w odniesieniu swojego czwartego kwalifikacyjnego triumfu.

„Szczerze mówiąc, wynik kwalifikacji jest dobry, ale niewiele znaczy” – powiedział Marciello. „Byłem czterokrotnie na pole position w Spa-Francorchamps, a wygrałem tylko raz. Oczywiście zawsze dobrze jest zaczynać z przodu stawki, ale skupiamy się teraz tylko na wyścigu. Mamy dobrą pozycję i zobaczymy, co możemy z tym zrobić”.

Za dwójką Mercedesów-AMG ustawią się dwa włoskie samochody – trzecie miejsce wywalczył Kevin van der Linde w Lamborghini #27 zespołu Abt Sportsline, będąc zaledwie 0,020 sekundy szybszym od Nicka Catsburga w Ferrari #30 ekipy Frikadelli Racing.

Pierwszą piątkę uzupełnił Frank Stippler w Audi #5 zespołu Phoenix, plasując się przed najlepszym kierowcą Porsche – Nico Menzelem z ekipy Falken #44. Najlepszym kierowcą BMW był Augusto Farfus w samochodzie #99 zespołu Rowe Racing, plasując się na 11. pozycji.

Niespodzianką kwalifikacji było dopiero 20. miejsce Kevina Estre w zaliczanym do faworytów Porsche #911 ekipy Manthey EMA. Załoga BMW #101 zespołu Walkenhorst z Kubą Giermaziakiem w składzie zajęła z kolei 27. miejsce.

Wyścig 24h Nürburgring wystartuje w sobotę o godzinie 16.