Podwójne zwycięstwo Chevroleta w Brands Hatch

© fiawtcc.com © fiawtcc.com

Alain Menu podtrzymał passę zwycięstw w Brands Hatch od 2006 roku. Szwajcarski kierowca przełożył wczoraj zdobyte pierwsze pole startowe, na zwycięstwo w wyścigu. Wyprzedzając na mecie zespołowego kolegę Roberta Huffa i startującego z trzeciej pozycji Andy'ego Priaulx.

Menu wygrał wyścig, lecz nie prowadził w całym. Na piątym okrążeniu przed zakrętem Hawthorn Bend, został przepuszczony przez partnera z zespołu Roberta Huffa.

Huff zaczął blokować Priaulx, aby jego partner z zespołu mógł się oderwać od stawki. Podczas walki Priaulx stracił pozycję, na rzecz Gabriele Tarquini. Brytyjczyk miał wtedy okazję na oderwanie się od walczącej dwójki.

Priaulx i Tarquini walczyli kilka okrążeń o pozycję, zwycięsko wyszedł z walki Priaulx, Tarquini musiał zadowolić się czwartym miejscem. 

Rickard Rydell ukończył wyścig na piątym miejscu, przed Jörgiem Müllerem i Tiago Monteiro. Augusto Farfus do drugiego wyścigu wystartuje z pierwszego pola startowego.

Farfus był na początku wyścigu, wyżej w stawce lecz stracił pozycję przez Yvana Mullera, który na pierwszym okrążeniu spowodował wypadek.

Muller spowodował ten wypadek mimowolnie, w wypadku ucierpieli również Felix Porteiro i Norbert Michelisz. Yvan Muller musiał wycofać się z wyścigu. 

Damian Wlazeł

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka