Menu i Huff z pierwszej linii

© fiawtcc.com © fiawtcc.com

Kierowcy Chevroleta w pierwszym wyścigu, wystartują z pierwszej linii startowej są nimi Alain Menu i Robert Huff. Menu, zdobył pierwsze pole startowe od wyścigu w Macau w sezonie 2008, Huff drugi raz w sezonie wystartuje z pierwszej linii, wcześniej startował z tej linii w Marrakeszu.

Trzecie miejsce zajął Andy Priaulx. W pierwszej części kwalifikacji, 16 kierowców zmieściło się w jednej sekundzie.

Pierwszą sesję kwalifikacyjną, wygrał Augusto Farfus udowadniając swoją szybkość podczas weekendu. Drugi był Alain Menu 0.005 sekundy, przed Rickardem Rydellem. Robert Huff i Andy Priaulx, dostali się do drugiej części sesji, wraz kierowcą Sunred Norbertem Michelisz, który pokazał znów swój wielki talent.

Druga sesja była szokiem dla dominujące Farfusa, który zajął czwarte miejsce. Brytyjscy kierowcy mogli być zadowoleni z postawy swoich kierowców, Huff i Priaulx znaleźli się na początku stawki, a dokładnie na drugiej i trzeciej pozycji. 

Norbert Michelisz nie mógł utrzymać tempa, kierowców startujących na co dzień w WTCC i zajął ósme miejsce.

Yvan Muller będzie miał jutro dużo pracy, by zdobyć jakieś punkty jego najbliżsi rywale w walce o tytuł startują do wyścigu w pierwszej dziesiątce.

Na jutro przewidywana jest deszczowa pogoda. Niemniej jednak, każdy trzyma kciuki za dwa suche wyścigi.

Damian Wlazeł

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka