Ribeiro: Dwudziestu kierowców może walczyć o zwycięstwa

Ribeiro: Dwudziestu kierowców może walczyć o zwycięstwa TCR Series

Szef Pucharu Świata Samochodów Turystycznych François Ribeiro jest przekonany o tym, że przy właściwym podejściu do wyrównania osiągów poszczególnych modeli samochodów, ponad połowa stawki może liczyć się w walce o zwycięstwa w wyścigach.

Proces wyrównywania osiągów okazał się kontrowersyjną częścią TCR International Series, a zespoły nieraz sugerowały kierowanie się niewłaściwymi przesłankami przy ustalaniu parametrów. W nowej serii procesem zajmie się FIA, co napawa Ribeiro nadzieją na wyrównaną stawkę.

„Nie będzie żadnych zespołów fabrycznych, ale wiele ekip będzie otrzymywać wsparcie na różnym poziomie. Myślę, że wszyscy kierowcy WTCC i TCR International Series pojawią się na starcie, co zadowoli fanów” – powiedział. „Jeśli proces wyrównania osiągów będzie odpowiednio przeprowadzony, może nawet dwudziestu kierowców będzie miało szansę wygrać w każdym wyścigu”.

„Przyszły rok będzie jeszcze lepszy – więcej walki, więcej zwycięzców, więcej niepewności, więcej wyprzedzania, bardziej widowiskowe manewry, więcej podejmowania ryzyka, większa różnorodność samochodów, więcej dramaturgii, więcej wszystkiego. Myślę, że będzie wspaniale”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka