Koniec Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych

Koniec Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych fiawtcc.com

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA opublikowała decyzje swojego ostatniego posiedzenia w 2017 roku, jakie odbyło się w środę w Paryżu. Jednym z omawianych tematów był dalszy los Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

Zgodnie z zapowiedziami, WTCC zaadoptuje przepisy klasy TCR. Będzie się to jednak wiązać z porzuceniem obecnej nazwy oraz utratą rangi mistrzostw świata. Nowa seria – Puchar Świata Samochodów Turystycznych WTCR będzie funkcjonować przynajmniej przez dwa lata, organizowany przez Eurosport Events.

Puchar będzie przeznaczony wyłącznie dla zespołów prywatnych, zastępując obecną TCR International Series. Zabronione będą starty zespołów fabrycznych, a maksymalna liczba samochodów została ograniczona do 26 – warunkiem uczestnictwa w pełnym sezonie będzie wystawienie przez zespół przynajmniej dwóch aut.

Do startu w WTCR będą dopuszczone wyłącznie samochody z paszportem technicznym FIA. Federacja narzuci też własne parametry wyrównywania osiągów oraz reguły balastu sukcesu. Kalendarz zostanie opublikowany w późniejszym terminie, podobnie jak informacja co do dostawcy opon.

Źródło: fia.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka