Robert Kubica ma duże szanse zadebiutowania w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w sezonie 2014, jeżeli pozostanie w ekipie Citroëna.

Szef zespołu Yves Matton potwierdził, że poprosi byłego kierowcę Formuły Jeden o wzięcie udziału w przynajmniej jednym wyścigu WTCC w nowym samochodzie Citroëna. Matton spodziewa się także, że Polak będzie testować samochód pod koniec tego roku.

„Jeżeli będziemy współpracować w rajdach, poproszę Roberta o wzięcie udziału w jednym lub dwóch weekendach Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. Możemy okazjonalnie wystawić samochód testowy, by pozwolić mu na start. Na pewno nie będzie startować w pełnym sezonie”, powiedział Matton. „Nie jest zainteresowany udziałem w całym cyklu mistrzostw. Roberta interesuje prowadzenie w ogóle i udzielanie nam rad i przekazywanie nam swojego doświadczenia - tym jest zainteresowany”.

Kubica wciąż nie podjął decyzji o swojej przyszłości w sporcie. Jego najbliższy start o Rajd Francji w przyszłym tygodniu, gdzie będzie walczył o tytuł w WRC 2.

Matton dodał: „Nie prowadził z nami jeszcze żadnych testów. W naszej umowie na początku roku planowaliśmy umożliwić mu prowadzenie samochodu turystycznego i mam nadzieję, że będziemy mogli to zrobić przed końcem tego roku. Może nam przekazać cenne wskazówki”.

Citroën ogłosił już dwóch kierowców swojego zespołu WTCC. Obok Sébastiena Loeba pojedzie aktualny mistrz świata Yvan Muller. Francuski producent nie ogłosi nazwiska trzeciego kierowcy w tym roku i będzie do tego czasu prowadzić testy z różnymi kierowcami. W tym miesiącu był to José María López, który spędził cztery dni na torze w Walencji.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race