Hyundai wprowadza nowy model do WTCR

Zespoły Hyundaia w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych WTCR otrzymają nowy samochód na sezon 2021. Po trzech latach, utytułowany i30 N TCR ustąpi miejsca modelowi Elantra N TCR. Koreański producent potwierdził jednocześnie swój skład kierowców na tegoroczny cykl.

„Sukcesy naszych klientów w poprzednich sezonach odegrały znaczącą rolę w ugruntowaniu reputacji marki Hyundai N w świecie motorsportu oraz samochodów wyczynowych” – powiedział szef marki N oraz motorsportu w Hyndaiu Till Wartenberg. „Wprowadzenie do stawki modelu Elantra N TCR to okazja do dalszej promocji rosnącej marki N i miejmy nadzieję również dodania kolejnych zwycięstw do listy sukcesów naszych klientów”.

Gabriele Tarquini i Norbert Michelisz wygrali dwie pierwsze edycje Pucharu Świata za kierownicą modelu i30 N, a kliencki zespół BRC triumfował w klasyfikacji ekip w sezonie 2018. Hyundai wygrał łącznie 21 wyścigów i znajdował się na podium połowy wszystkich rund.

Hyndaia w sezonie 2021 reprezentować będą dwa zespoły klienckie – we wspomnianym BRC Squadra Corse startować będą Tarquini i Michelisz, z kolei w Engstler Motorsport pojadą Luca Engstler i Jean-Karl Vernay.

Pierwsza runda tegorocznego cyklu zaplanowana jest na weekend 3-5 czerwca na torze Nürburgring.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze