Comtoyou wystawi cztery nowe Audi w WTCR

Jeszcze przed przekazaniem samochodów zespołom klienckim, Audi Sport customer racing doskonali nowy model RS 3 LMS w bardzo wymagającym środowisku. Zaprezentowana przed dwoma tygodniami nowość w ofercie Audi Sport, weźmie udział w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR, najbardziej prestiżowej i zaciętej serii wyścigów TCR na świecie.

„Daje nam to możliwość przetestowania nowego modelu na różnych torach wyścigowych na całym świecie i pod ogromną presją konkurencji. Dopiero po zaliczeniu tych prób, w drugiej połowie roku, rozpoczniemy wydawanie tego wyścigowego samochodu zespołom klienckim” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. Jeśli chodzi o team, który będzie testował nowe Audi RS 3 LMS, to wybór padł na Comtoyou Racing z Belgii. „Team Jeana-Michela Baerta zna nasze samochody od 2017 roku. Wygrywał w nich międzynarodowe wyścigi i zdobywał tytuły, a w FIA WTCR jest od samego początku”.

Zespół z Waterloo koło Brukseli, którego managerem jest François Verbist, na starcie serii wystawi wyłącznie cztery nowe Audi RS 3 LMS. W ubiegłym roku Comtoyou Racing jeżdżąc Audi wygrał TCR Benelux, TCR Europe i trofeum dla debiutantów WTCR.

Frédéric Vervisch i Nathanaël Berthon, to dwaj kierowcy startujący w tej serii, już potwierdzeni jako zawodnicy Audi Sport. Dwaj kolejni, prywatni zawodnicy, zostaną wskazani przez zespół w późniejszym terminie. Belg Vervisch startował w barwach Audi Sport w różnych seriach GT3. W roku 2019, jadąc Audi R8 LMS, wygrał 24-godzinne wyścigi w Dubaju i na Nürburgringu, a w latach 2018 i 2019 startował w FIA WTCR jako kierowca Audi Sport Team Comtoyou.

„Jest doświadczonym, technicznie uzdolnionym i pewnym zawodnikiem. To czyni go idealnym kierowcą testowym dla naszego nowego samochodu” – mówi Reinke. „Dołączy do niego nasz nowy nabytek – Nathanaël Berthon, który pokazał już swoje umiejętności w różnych seriach wyścigowych”.

31-letni Francuz piął się po szczeblach kariery w różnych wyścigach bolidów jednomiejscowych, aż do roli kierowcy testowego Formuły 1. W prywatnym samochodzie wyścigowym LMP1 zdobył czwarte miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, startował też w FIA WTCR w latach 2018-2019, odnosząc w tym czasie dwa zwycięstwa.

Sezon 2021 serii FIA WTCR rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca, przy okazji 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife. Do listopada odbędzie się osiem wyścigów tej serii, a wśród nich klasyczny wyścig uliczny w Vila Real w Portugalii oraz wyścig w Makau.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze