Comtoyou wystawi cztery nowe Audi w WTCR

Jeszcze przed przekazaniem samochodów zespołom klienckim, Audi Sport customer racing doskonali nowy model RS 3 LMS w bardzo wymagającym środowisku. Zaprezentowana przed dwoma tygodniami nowość w ofercie Audi Sport, weźmie udział w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR, najbardziej prestiżowej i zaciętej serii wyścigów TCR na świecie.

„Daje nam to możliwość przetestowania nowego modelu na różnych torach wyścigowych na całym świecie i pod ogromną presją konkurencji. Dopiero po zaliczeniu tych prób, w drugiej połowie roku, rozpoczniemy wydawanie tego wyścigowego samochodu zespołom klienckim” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. Jeśli chodzi o team, który będzie testował nowe Audi RS 3 LMS, to wybór padł na Comtoyou Racing z Belgii. „Team Jeana-Michela Baerta zna nasze samochody od 2017 roku. Wygrywał w nich międzynarodowe wyścigi i zdobywał tytuły, a w FIA WTCR jest od samego początku”.

Zespół z Waterloo koło Brukseli, którego managerem jest François Verbist, na starcie serii wystawi wyłącznie cztery nowe Audi RS 3 LMS. W ubiegłym roku Comtoyou Racing jeżdżąc Audi wygrał TCR Benelux, TCR Europe i trofeum dla debiutantów WTCR.

Frédéric Vervisch i Nathanaël Berthon, to dwaj kierowcy startujący w tej serii, już potwierdzeni jako zawodnicy Audi Sport. Dwaj kolejni, prywatni zawodnicy, zostaną wskazani przez zespół w późniejszym terminie. Belg Vervisch startował w barwach Audi Sport w różnych seriach GT3. W roku 2019, jadąc Audi R8 LMS, wygrał 24-godzinne wyścigi w Dubaju i na Nürburgringu, a w latach 2018 i 2019 startował w FIA WTCR jako kierowca Audi Sport Team Comtoyou.

„Jest doświadczonym, technicznie uzdolnionym i pewnym zawodnikiem. To czyni go idealnym kierowcą testowym dla naszego nowego samochodu” – mówi Reinke. „Dołączy do niego nasz nowy nabytek – Nathanaël Berthon, który pokazał już swoje umiejętności w różnych seriach wyścigowych”.

31-letni Francuz piął się po szczeblach kariery w różnych wyścigach bolidów jednomiejscowych, aż do roli kierowcy testowego Formuły 1. W prywatnym samochodzie wyścigowym LMP1 zdobył czwarte miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, startował też w FIA WTCR w latach 2018-2019, odnosząc w tym czasie dwa zwycięstwa.

Sezon 2021 serii FIA WTCR rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca, przy okazji 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife. Do listopada odbędzie się osiem wyścigów tej serii, a wśród nich klasyczny wyścig uliczny w Vila Real w Portugalii oraz wyścig w Makau.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1