Monteiro powraca do regularnych startów

Tiago Monteiro weźmie udział w pełnym sezonie 2019 Pucharu Świata Samochodów Turystycznych. To pierwszy pełny program portugalskiego kierowcy od czasu jego poważnego wypadku w trakcie testów na torze w Barcelonie we wrześniu 2017 roku.

Zwycięzca 11 wyścigów WTCC prowadził w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, gdy podczas prywatnych testów jego Honda miała awarię hamulców, po czym Monteiro uderzył w barierę z dużą prędkością i musiał opuścić resztę sezonu, a w ubiegłym roku wziął udział tylko w jednej rundzie w Japonii. Teraz Monteiro będzie wspólnie z Attilą Tassim reprezentować nowy w stawce WTCR zespół KCMG. Pozostanie natomiast kierowcą Hondy.

„To bardzo ekscytujące powrócić do regularnego ścigania wraz z KCMG oraz Hondą” – powiedział Portugalczyk. „Droga do zdrowia była długa, lecz wsparcie okazane przez Hondę, WTCR oraz całą wyścigową rodzinę było niesamowite. Bycie na wyścigach nie jako kierowca było trudne, a mój powrót w Japonii wzbudził ogromne emocje. Nie było łatwo, ale jestem pewien, że jestem teraz silniejszy i bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek, po tym kontuzja uniemożliwiła mi walkę o mistrzostwo w 2017 roku”.

Źródło: fiawtcr.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league