Huff wygrywa pierwszy wyścig

Robert Huff wygrał pierwszy wyścig WTCC w Pau. Kierowca Chevroleta startował z 4. pozycji, jednak tuz po starcie awansował na drugą lokatę. Okrążenie później wyprzedził kierowcę BMW Augusta Farfusa. Brazylijczyk do końca walczył o odzyskanie prowadzenia.

Drugi kierowca Chevroleta Alain Menu na starcie awansował z 6. na 5. lokatę. Na trzecim okrążeniu wyprzedził Franza Engstlera. Nicola Larini nie ukończył wyścigu z powodu awarii jego auta.

Na 5. okrążeniu Sergio Hernandez wyprzedził Coronela i przesunął się na 5. pozycje. W tym czasie najszybszy czas okrążenia ustanowił Alessandro Zanardi jednak chwile później musiał się wycofać z powodu awarii. Trzy okrążeniu później Engstler stracił pozycje na rzecz Hernandeza.

Niemiecki kierowca niezależny okrążenie później znowu spadł oczko niżej po efektownym ataku po zewnętrznej Tima Coronela.

Na 12. okrążeniu Andy Priaulx wyprzedził Alaina Menu, aczkolwiek doszło do niewielkiego kontaktu między Anglikiem i Szwajcarem. Na następnym zakręcie Hernandez podążający za Prilouxem zdołał wyprzedzić Menu, dzięki czemu BMW zajęło pozycje od drugiej do piątej.

Okrążenie później Bennani przyczynił się do obrotu Felixa Porteiro który zatrzymał się na środku toru. Jap van Lagen był zmuszony do zatrzymania swojej Łady, aby uniknąć zderzenia z Seatem.

14. okrążenie było ostatnim dla Stefano D’Aste. Uderzył on w barierki i stracił koło.

Po wyprzedzeniu na 16. okrążeniu Engstlera, Porteiro zaczął pogoń za liderem klasyfikacji kierowców niezależnych Tomem Coronelem.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze