Drugi kierowca ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych Norbert Michelisz potwierdził w rozmowie z węgierskimi mediami zamiar startu w nowopowstałym Pucharze Świata Samochodów Turystycznych.

Węgier, reprezentujący w minionym sezonie fabryczny zespół Hondy, jest również właścicielem zespołu M1RA – nazwanym od imienia córki kierowcy – posiadającym kilka samochodów w specyfikacji TCR. Startując w barwach własnej ekipy, Michelisz odniósł zwycięstwo w wyścigu TCR International Series w Tajlandii.

Choć Węgier nie potwierdził jeszcze swoich planów na przyszły sezon, wydaje się prawdopodobne że pojawi się na starcie wraz z własnym zespołem.

Przy okazji rozmowy z dziennikarzami, odniósł się on również pozytywnie do zaadaptowania przez serię samochodów specyfikacji TCR: „Jest to nieco bardziej skomplikowane. Ważne, aby zespoły ze wsparciem fabrycznym dobrze wpasowały się w serię. Jeśli tak się stanie, to według moich obliczeń, cztery-pięć zespołów prywatnych będzie mogło nawiązać z nimi walkę”.

„Nie jestem przekonany, czy przy zwiększonych kosztach uzbiera się stawka 26 znakomitych kierowców i około dziesięciu zespołów. Nie spodziewam się zobaczyć na starcie każdego wyścigu tych samych 26 zawodników, ale powinno się znaleźć około 20 takich”.

Źródło: thecheckeredflag.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race