Muller powraca do WTCC

Czterokrotny mistrz świata samochodów turystycznych Yvan Muller powróci do WTCC na ostatnią rundę sezonu 2017 w Katarze, by wspomóc Volvo w walce o tytuły mistrzowskie. Zastąpi on debiutującego w tym roku Néstora Girolamiego, który zgodził się ustąpić miejsca dla dobra swojej ekipy.

Muller jest najskuteczniejszym kierowcą w historii WTCC – ma na swoim koncie najwięcej tytułów mistrzowskich (4), zwycięstw (48), najszybszych okrążeń (38) i okrążeń na prowadzeniu (571). Zadaniem Francuza podczas rundy w Losail nie będzie jednak dalsze śrubowanie rekordów, a pomoc Thedowi Björkowi – który ma 6,5-punktową przewagę nad Norbertem Micheliszem – oraz Volvo, które prowadzi różnicą 12,5 punktu, w zdobyciu pierwszych tytułów mistrzowskich.

„Cieszę się, że powrócę do ścigania po przepracowaniu z zespołem całego roku, co zaprocentowało prowadzeniem w obu klasyfikacjach przed ostatnim weekendem wyścigowym” – powiedział Muller, który zakończył regularne starty po sezonie 2016, lecz nie wykluczał dalszych jednorazowych występów. „Moim celem jest pomóc Thedowi w staniu się mistrzem świata oraz wspierać Polestar Cyan Racing w walce o mistrzostwo producentów. Nie będzie łatwo, ale jestem przekonany, że jesteśmy w stanie podołać wyzwaniu”.

Po dość pechowym sezonie, Girolami nie liczy się już w walce o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej, w związku z czym przeniósł swoją uwagę na prace rozwojowe przed kolejnym sezonem: „Zgodziłem się ustąpić miejsca Yvanowi. Jest legendarnym kierowcą z większym doświadczeniem na tym torze ode mnie, co będzie kluczowe podczas finału sezonu. Nie mogę doczekać się dalszej pracy nad przyszłorocznymi startami i z uwagą będę śledzić ostatnią rundę”.

Kwalifikacje, MAC3 oraz oba wyścigi w Katarze odbędą się w piątek.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTCC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league