Guerrieri dokończy sezon z Hondą

Esteban Guerrieri powróci za kierownicę Hondy podczas finału sezonu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w Katarze, ponownie zastępując Tiago Monteiro.

Portugalczyk, który uległ wypadkowi podczas testów w Barcelonie, wciąż ma matematyczne szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu, pomimo opuszczenia trzech poprzednich weekendów. Były kierowca Formuły 1 nie będzie mógł jednak wystartować także w Katarze, w związku z czym w jego samochodzie znów zasiądzie Guerrieri.

„Choć jestem rozczarowany tym, że nie wystartuję w Katarze, jestem podekscytowany na myśl, że Norbi [Michelisz] i Honda mogą sięgnąć po tytuły mistrzowskie” – powiedział Monteiro. „Byłem częścią składu Hondy od narodzin projektu w 2012 roku i czuję, że miałem w tym swój duży wkład”.

„Choć prowadziłem przez większość czasu, wiedziałem że straciłem szanse na tytuł, gdy nie mogłem wystartować w Makau, więc ten weekend nie boli tak bardzo. Będę mieć całą zimę na powrót do zdrowia. Nie będę podejmował niepotrzebnego ryzyka i skupię się na powrocie za kierownicę w przyszłym roku”.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league